KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009039
*
nr 1200 9039
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2018
kl 20:59:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 10:34:57
1
100 kr
27/8 14:13:19
2
300 kr
27/8 20:53:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland maija ponsi-pettinen norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
nr 1200 9039
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 10:34:57 | 1 | 100 kr |
27/8 14:13:19 | 2 | 300 kr |
27/8 20:53:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland maija ponsi-pettinen norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37